WAŻNY KOMUNIKAT
        

Aktualności

II Forum Inwestorów i Eksporterów - w centrum Polski, w centrum Europy

[ 2016-11-08 ]
Szanowni Państwo,
mamy przyjemność zaprosić Państwa na II Forum Inwestorów i Eksporterów. W centrum Polski, w centrum Europy, które odbędzie się 23 listopada 2016 r.
Forum będzie wydarzeniem towarzyszącym Targom Logistyki Magazynowej INTRALOMAG, organizowanym w dniach 23 i 24 listopada br. Oba wydarzenia odbędą się w hali Expo-Łódź przy al. Politechniki 4 w Łodzi.
Tematem wiodącym II edycji FIiE będą zagadnienia dotyczące logistyki, ich wpływu na internacjonalizację przedsiębiorstw i wzrost aktywności polskich firm na rynkach zagranicznych. Tym samym organizatorzy Forum chcą pokazać logistykę jako jeden z instrumentów stymulujących wzrost eksportu. Ponadto uczestnicy wydarzenia będą podejmować tematykę zwiększenia poziomu inwestycji zagranicznych związanych z tą branżą poprzez podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej polskich regionów.
Program FIIE będzie poruszał zagadnienia ważne dla firm planujących ekspansję zagraniczną zarówno na rynkach europejskich, jak i pozaeuropejskich. Omawiane będą również kwestie dotyczące modernizacji korytarzy transportowych, która przyczyni się do wzrostu atrakcyjności Polski jako bardzo dobrego miejsca w Europie pod względem lokowania inwestycji logistycznych.
Forum będzie doskonałą okazją do międzysektorowych spotkań i interesujących dyskusji w gronie profesjonalistów oraz do bezpośrednich kontaktów z panelistami, ekspertami i konsultantami. FIiE stworzy ponadto platformę do nawiązania kontaktów biznesowych pomiędzy potencjalnymi inwestorami a jednostkami samorządowymi posiadającymi w swojej ofercie tereny inwestycyjne, a także pomiędzy eksporterami a importerami jako potencjalnymi partnerami biznesowymi. Udział w wydarzeniu i bezpośredni kontakt z przedstawicielami interesujących firm czy instytucji pozwoli uczestnikom na zdobycie cennych kontaktów przydatnych w działalności eksportowej lub proinwestycyjnej oraz na rozszerzenie sieci biznesowej, co pozytywnie wpłynie na poprawę konkurencyjności przedsiębiorstw i regionów. Spodziewanym efektem Forum jest również wzrost wzajemnego zaufania partnerów biznesowych i instytucjonalnych.
Do udziału w II Forum Inwestorów i Eksporterów zostały zaproszone delegacje zagraniczne i krajowe reprezentujące regiony, miasta, jednostki samorządu terytorialnego, inwestorzy oraz przedstawiciele zagranicznego i krajowego biznesu.
Forum jest wydarzeniem otwartym dla przedsiębiorców z kraju i zagranicy, w którym uczestnictwo jest bezpłatne.
Będziemy zaszczyceni, jeśli Państwa firma przyjmie nasze zaproszenie do wzięcia udziału w tym ważnym dla regionu wydarzeniu. W załączeniu przedstawiamy szczegółowy program II Forum Inwestorów i Eksporterów.

Więcej informacji o Forum znajdziecie Państwo na stronie www.fiie2016.pl.
Osoby zainteresowane uczestnictwem w Forum proszone są o rejestrację na stronie http://www.targi.lodz.pl/fiie-formularz

Pozdrawiam serdecznie / Best Regards
Ewa Choińska
Inspektor pro-invest

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Departament ds. Przedsiębiorczości
Regionalne Centrum Obsługi Inwestorów i Ekspertów