WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

„Załęczańskie eksperymentatorium gimnazjalisty” już otwarte…

[ 2016-11-02 ]
21 października 2016r. w Publicznym Gimnazjum w Zespole Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II Wielkiego w Załęczu Małym uroczyście otwarto „Załęczańskie eksperymentatorium gimnazjalisty” - ekopracownię, która powstała dzięki wsparciu finansowemu z WFOŚ i GW w Łodzi i gminy Pątnów.
Uroczystego otwarcia dokonali: wójt gminy Pątnów- Jacek Olczyk, dyrektor szkoły- Sławomir Cieśla, przedstawiciel Sieradzkich Parków Krajobrazowych- Krzysztof Gara, przewodnicząca rady rodziców- Wioleta Ryng i przewodnicząca samorządu szkolnego -Oliwia Kowal.
Część artystyczna pt: „Woda wokół nas” przygotowana przez uczniów pokazała celowość zakupionych pomocy dydaktycznych i sprzętu multimedialnego. Uczniowie przedstawili wodę jako związek chemiczny z punktu widzenia naukowców z różnych dziedzin nauki: chemii, geografii, fizyki, biologii i medycyny. Przedstawienie miało formę wiadomości dnia, w których tematem przewodnim była woda. Dziennikarz łączył się z reporterem w laboratorium, gdzie prowadzony był wywiad z poszczególnymi profesorami, a w tle laboranci wykonywali doświadczenia przy użyciu zakupionych pomocy dydaktycznych.
Pomysłowość uczniów nagrodzona została gromkimi brawami i słowami uznania ze strony gości. Uczniowie podziękowali fundatorom za nowoczesną ekopracownię, w której będą mogli otrzymywać, badać i analizować substancje towarzyszące im na co dzień.
Galeria zdjęć: