WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

 Spotkanie autorskie z Panią Jolantą Szwalbe

 2015-05-20    
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Pątnowie dnia 11 maja 2015 r. odbyło się spotkanie autorskie z Panią Jolantą Szwalbe, autorką antologii cytatów. Pani Szwalbe swoje książki kieruje do wszystkich, bez względu na wiek i płeć, ale nie ukrywa, że szczególną grupą docelową jej książek jest grupa 50+.
Autorka zaprezentowała nam myśli wielu znanych ludzi. Opowiedziała o ich dokonaniach, które podparła wieloma ciekawymi cytatami. Swoich słuchaczy wzruszała i rozśmieszała. W rezultacie wszystkich zgromadzonych napełniła ogromnym entuzjazmem. Samo motto Szwalbe, nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu, pokazuje jej niesłychany dystans i optymizm.
Jolanta Szwalbe w trudnym okresie pracy zawodowej, zainspirowana życiem i działalnością Benjamina Franklina, zaczęła pisać książki motywacyjne, reportaże, dzienniki, biografie. Wydawała je w swoim prywatnym wydawnictwie im. B. Franklina. Inspiracją i wzorem dla autorki są ludzie, którzy dążą do celu pokonując swoje słabości i nie zniechęcają się przy pierwszej przeszkodzie. Poza tym Szwalbe podziwia też tych ludzi, którzy poświęcają swoje życie na pomoc potrzebujących. Jest niepoprawną optymistką, jak o sobie mówi. Uważa, że bez względu na wiek należy marzyć i realizować swoje pragnienia, bo nic nie tworzy przyszłości tak, jak marzenia i dlatego warto je wydobyć z siebie. Należy też podążać za swoją intuicją i głosem serca, gdyż człowiek jest kopalnią złota, z której możesz wydobyć wszystko, co ci potrzebne do wspaniałego i radosnego życia.
Autorka dzieliła się z publicznością opowieściami o życiu i dokonaniach znanych ludzi prezentując ich niezwykle ciekawe myśli i aforyzmy. Szwalbe poruszyła publikę, wywoływała w widzach wiele emocji – od śmiechu do płaczu. Autorka potrafiła zarazić optymizmem i skłonić do realizowania swoich marzeń, bycia ciągle aktywnym mimo upływu lat zgodnie z powiedzeniem B. Franklina „Jeśli jest coś albo ci się śni, że możesz, zacznij to robić”. W śmiałości tkwi geniusz, potęga i magia”. Na zakończenie Szwalbe prezentowała swoje książki, które są zbiorami cytatów: „Myśl i działaj dla przyszłości”, „Sekrety istnienia”, „Złap na zawsze wiatr w żagle”, „Wyrusz w drogę”, „Sto i więcej lat w aktywności”. Spotkanie zakończyło się gromkimi brawami i podziękowaniami za ogromną dawkę optymizmu. Po spotkaniu można było zakupić wybrane książki wraz z dedykacją autorki.
Galeria zdjęć: