WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Akcja ,,COŚ Z NICZEGO”

[ 2016-10-12 ]
Grupa uczniów z Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół Samorządowych im. Wł. St. Reymonta w Pątnowie wraz z opiekunami p. Barbarą Raducką i p. Mariolą Piotrowską bierze udział w wojewódzkim konkursie „Segregujesz - zyskujesz” zorganizowanym przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Łodzi.
W ramach udziału w konkursie uczniowie przeprowadzili w szkole zbiórkę śmieci i z posegregowanych odpadów wykonali własnoręcznie kukiełki i scenę do teatrzyku. Następnie zaprosili przedszkolaków ze swojej placówki oraz ich rodziców do udziału w warsztatach ,,Coś z niczego”, które odbyły się 05.10.2016. Podczas zajęć warsztatowych rodzice przedszkolaków wraz ze swoimi dziećmi nauczyli się tworzyć zabawki i wiele innych przedmiotów z niepotrzebnych odpadów. Takie zajęcia warsztatowe rozbudzają dziecięcą wyobraźnię i uczą dzieci segregacji śmieci i dbania o przyrodę a rodzicom podpowiadają, jak można miło i pożytecznie zagospodarować dziecku czas. Zanim jednak dzieciaki wykonały własnoręcznie zabawki obejrzały teatrzyk o tematyce ekologicznej pod tytułem ,,Zamieszanie w lesie”. Uczniowie przeprowadzili również pogadankę odnośnie segregacji śmieci na terenie swojej gminy i rozdali rodzicom, uczestniczącym w warsztatach, broszury o tematyce selektywnej zbiórki odpadów i recyklingu. Broszury uczniowie otrzymali podczas przeprowadzania wywiadu z pracownikiem Gminy Pątnów do spraw odpadów komunalnych. Fachową wiedzę o segregacji odpadów we własnej okolicy młodzież pozyskała właśnie podczas przeprowadzania wywiadu.
Gimnazjaliści z Pątnowa mają nadzieję nie tylko na wygranie konkursu, ale przede wszystkim na to, że dzięki akcji, którą zorganizowali, choć trochę zmniejszy się na terenie gminy Pątnów liczba śmieci, które codziennie mieszkańcy produkują.

 

Galeria zdjęć: