WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Spotkanie autorskie z Barbarą Rosiek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pątnowie

[ 2016-10-05 ]
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Pątnowie, dnia 03.10.2016 r. o godz. 11.00 w ramach dofinansowania z funduszu przeciwdziałania alkoholizmowi do projektu „Żyj bez uzależnienia, żyj zdrowo”, odbyło się spotkanie autorskie z Barbarą Rosiek – znaną pisarką, poetką i psychologiem klinicznym, która przyjechała z Częstochowy, aby spotkać się z czytelnikami naszej gminy.
Pomieszczenie biblioteki wypełnione było po brzegi młodzieżą, która pragnęła poznać i porozmawiać osobiście z autorką kultowej książki „Pamiętnik narkomanki”. W trakcie spotkania pisarka opowiadała o swoim życiu, o chwilach bardzo przejmujących, straconych szansach i próbach wyjścia z nałogu, o sprawach, które opisuje w swoich książkach – o zmaganiach z własnymi słabościami. Autorka mówiła także o swoich pasjach i marzeniach. Można było nabyć książki autorstwa Barbary Rosiek, które na miejscu opatrywała autografem. Barbara Rosiek debiutowała w 1985 r. książką „Pamiętnik narkomanki”. To wstrząsająca opowieść dziewczyny, która wpadła w sidła narkomanii (autorka zaczęła ją pisać, gdy miała 14 lat, skończyła w okresie studiów). Opisywała w nim swoje autentyczne przeżycia związane z walką z nałogiem. Po wyjściu z nałogu ukończyła psychologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach i zaczęła pracować jako psycholog kliniczny w szpitalach w Lublińcu i Częstochowie. Swoje kolejne książki, choć często pisane w pierwszej osobie, oparła na doświadczeniach swoich pacjentów. Obecnie ma w swoim dorobku 20 książek w tym tomiki poezji. Utwory Barbary Rosiek: „Alkohol prochy i ja”, „Byłam schizofreniczką”, „Ćpunka”, „ Kokaina. Zwierzenia narkomanki”, „Skazana”, „Życie w hospicjum”, „Jak ptak przytwierdzony do skały”, „Krzyk”, „Miłość niedokończona”, „Żar miłości”, „Być poetką” i inne.
Barbara Rosiek została w 2002 r. wyróżniona Srebrnym Medalem Cambridge.

Krystyna Smugowska
Galeria zdjęć: