WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Bajkowy Dzień Dziecka w Bibliotece

[ 2015-06-09 ]
Gminna Biblioteka Publiczna w Pątnowie w dniu 02.06.2015 r. gościła dwie grupy dzieci z Publicznego Przedszkola w ZSS im. Wł. St. Reymonta w Pątnowie. Przedszkolaki do biblioteki przybyły o godzinie 1000. Spotkania te przygotowały bibliotekarki naszej placówki.
Dzień Dziecka - radosne święto wszystkich dzieci, które na stałe wpisało się w kalendarz dni świątecznych. W Polsce ten dzień przypada na 1 czerwca i obchodzony jest od roku 1952 jako Międzynarodowy Dzień Dziecka. Głównym celem tego święta jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata. Z tejże okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Pątnowie zorganizowała dla swoich najmłodszych czytelników „Bajkowy Dzień Dziecka w Bibliotece”. Po powitaniu i złożeniu życzeń z okazji ich święta, wprowadzono dzieci w klimat biblioteki, przeczytano dzieciom następujące bajki: Charlesa Perraulta – „Śpiąca królewna”, Hanny Łochockiej – „O wróbelku Elemelku”. Dzieci słuchały fragmentów bajek i odgadywały z jakich pochodzą książek literatury dziecięcej. Zapewniliśmy wiele rozrywki oraz wesołą zabawę wszystkim przybyłym pociechom. Spotkaniom przyświecał bardzo wymowny cytat Janusza Korczaka: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.
Na zakończenie czekała na dzieci słodka niespodzianka, mały poczęstunek. Roześmiane buzie dzieciaków świadczyły o tym, że dzień był udany i bardzo przyjemnie spędzony w bibliotece pośród książek i bajek. „Czas w bibliotece spędzony nie jest czasem straconym”. Podziękowano dzieciom za przybycie na spotkania, za wniesienie radości, wesołości i uśmiechu dziecięcego do naszej biblioteki.