WAŻNY KOMUNIKAT
        

Aktualności

Dożynki Powiatowe - Święto Plonów 2016 r.

[ 2016-09-14 ]
W niedzielę 11 września 2016 r. na terenie Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego ZHP „Nadwarciański Gród” odbyły się Dożynki Powiatu Wieluńskiego, które były okazją do podziękowania rolnikom za ich całoroczną pracę. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem barwnego korowodu dożynkowego na boisko sportowe, gdzie została odprawiona Msza Święta.
Nie zabrakło też okolicznościowych przemówień w wykonaniu gospodarzy dożynek: Starosty Wieluńskiego – Andrzeja Stępnia oraz Wójta Gminy Pątnów – Jacka Olczyka.
Na dożynki przybyły delegacje wieńcowe z wszystkich gmin powiatu wieluńskiego. Piękne, tradycyjnie wykonane wieńce dożynkowe stanęły przed sceną, nadając całej uroczystości niepowtarzalny klimat.
Szczególnym punktem programu było wręczenie podziękowań i listów wszystkim delegacjom, które włożyły wiele starań w wykonane dekoracje.
Wspaniałą oprawę artystyczną zapewniły lokalne zespoły: Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Ogniki”, Członkinie KGW z terenu gminy Pątnów zrzeszone w Gminnym Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych, Zespół Folklorystyczny z Popowic, Sygnaliści z Koła Łowieckiego „Daniel”, Kapela Podwórkowa z Ostrówka oraz młodzi akordeoniści – Andrzej i Mateusz Poślad. O godz. 18.00 wystąpiła grupa wokalno-rozrywkowa „Szafa Gra”. Impreza zakończyła się dyskoteką prowadzoną przez Radio ZW.
Dożynki były wspaniałą okazją do zaprezentowania produktów lokalnych firm i przedsiębiorstw. Dzięki wsparciu Lokalnej Grupy Działania „Kraina Wielkiego Łuku Warty” można było również skosztować regionalnych wyrobów.
Galeria zdjęć: