WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

 Lato, lato, lato czeka. Razem z latem – Biblioteka

 2016-09-13    
W Polsce pomysł na nietypowe święto narodził się niedawno, a my chętnie dołączyliśmy się do jego obchodów. W lipcu i sierpniu w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pątnowie, odbyły się spotkania dla dzieci z cyklu „Lato, lato, lato czeka. Razem z latem – Biblioteka!”
Aby promować czytanie wśród dzieci z „Kalendarza nietypowych świąt„ w naszej bibliotece świętowaliśmy, „Dzień Psa”, „Dzień Czerwonego Kapturka” i „Dzień Włóczykija”.
Z okazji „Dnia psa” – najlepszego przyjaciela człowieka, obyły się zajęcia na temat tych wspaniałych czworonogów. Dzieci poznały różne rasy psów, dowiedziały jak psy się zachowują, jak opiekować się psem oraz jak należy o nie dbać, by były zdrowe i szczęśliwe. Wysłuchały czytanych im bajek, których bohaterem jest pies i zagadek o psich rasach. Otrzymały kolorowanki z wizerunkiem małego i dużego czworonoga.
Dzieci, które przybyły do biblioteki na świętowanie „Dnia Czerwonego Kapturka” wysłuchały opowieści o małej dziewczynce noszącej czerwone nakrycie głowy, kolorowały postacie z bajki, rozwiązywały zagadki. W oparciu o bajkę dzieci przyszły do biblioteki ubrane na czerwono. Koszyczek Czerwonego Kapturka był wypełniony łakociami w czerwonym kolorze, którymi uczestnicy po wysłuchaniu bajki o sympatycznej dziewczynce zostały poczęstowane. Było bajecznie miło.
„Dzień Włóczykija” – piknik, czytanie na polanie, tak uczciliśmy to nietypowe święto w naszej bibliotece. Włóczykij to jeden z bohaterów bajek i książek o Muminkach, przyjaciel wszystkich Muminków.
W niezwykłych zajęciach plenerowych wzięły udział dzieci z naszej okolicy. Dzieci z koszyczkiem pełnym smakołyków udały się na piknik, na pobliską łąkę. Po słodkim poczęstunku, słuchały czytanych w trawie wybranych wcześniej w bibliotece opowieści z Muminkowej Doliny. Włóczykije wyśmienicie bawiły się na świeżym powietrzu w gronie rówieśników. Regenerację sił zapewniła odrobina słodyczy, która dostarczyła energii do zabawy. Na koniec dzieci bohaterom bajek odśpiewały „Sto lat”, i z uśmiechem na twarzy pożegnały wakacyjne spotkania w bibliotece.
Wszystkim, którzy wzięli udział w naszych letnich spotkaniach , BARDZO DZIĘKUJEMY !

Opracowała, Katarzyna Fertała


Galeria zdjęć: