WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Mixer Regionalny Łódzkie 2016

[ 2016-09-06 ]
W miniony weekend, w dniach 3-4 września, odbył się w Łodzi Mixer Regionalny Łódzkie 2016. Impreza już po raz trzynasty zorganizowana przez Marszałka Województwa Łódzkiego przyciągnęła tłumy. Drugiego dnia, w niedzielę od godziny 1000 na ulicy Piotrkowskiej, mieli okazję zaprezentować się wystawcy z całego województwa: koła gospodyń wiejskich, lokalne grupy działania, stowarzyszenia, zespoły ludowe i wiele innych. Prezentowano między innymi różnego rodzaju rękodzieło, fotografię artystyczną czy lokalne wyroby.
Swoje stoisko wraz ze Stowarzyszeniem KRAS oraz Rowerowym Wieluniem, miała przyjemność zaprezentować również Gmina Pątnów. Chcieliśmy przybliżyć odwiedzającym ulicę Piotrkowską, zarówno łodzianom, jak i przyjezdnym, walory naszego regionu. Skupiliśmy się przede wszystkim na aktywnych formach spędzania wolnego czasu. Nasza gmina, głównie z uwagi na mieszczący się na naszym terenie Załęczański Park Krajobrazowy oraz obszar NATURA 2000 przyciąga turystów poszukujących ciszy, spokoju, ale i aktywności na świeżym powietrzu. Wielu odwiedzających stoisko przyznawało, że nasze tereny nie są im obce, szczególnie Załęczański Park Krajobrazowy oraz mieszczący się na jego terenie Ośrodek ZHP „Nadwarciański Gród”. Pytano głównie o bazy noclegowe – ośrodki i gospodarstwa agroturystyczne, ofertę spędzania wolnego czasu – spływy kajakowe, jazdę konną, a przede wszystkim o istniejące ścieżki rowerowe.
Wraz ze Stowarzyszeniem KRAS oraz Rowerowym Wieluniem promowaliśmy również nową dyscyplinę sportu, jaką jest rowerowa jazda na orientację. W tym roku na terenie gminy Pątnów zostały zorganizowane pierwsze w województwie łódzkim Mistrzostwa w Rowerowej Jeździe na Orientację. Mamy nadzieję, że to początek wieloletniej tradycji, która ma szansę stać się wizytówką naszej gminy. Zainteresowanie było spore, choć wielu odwiedzających podchodziło początkowo sceptycznie do perspektywy swego udziału w mistrzostwach, z obawy o niewystarczającą kondycję czy brak profesjonalnego sprzętu. Wielu udało się jednak przekonać, że jest to dyscyplina prawie dla każdego, bez względu na wiek czy doświadczenie. Jeśli tylko zdrowie pozwala, ma się rower, kask i chęci, to warto spróbować. Wraz z Rowerowym Wieluniem promowaliśmy również samą jazdę na rowerze jako świetną alternatywę dla pasywnych form spędzania wolnego czasu, jak również wieluński region mający turystom wiele do zaoferowania.


Rowerowy Wieluń