WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Nasza Eko-pracownia

[ 2016-07-07 ]
W dniu 30.06.2016r. w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi został rozstrzygnięty Konkurs pn. „Nasza Eko-pracownia”. Okazało się że dwa wnioski naszych placówek oświatowych zostały rozpatrzone pozytywnie.
Publiczna Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół Samorządowych im. Króla Władysława Jagiełły w Dzietrznikach otrzyma dofinansowanie w kwocie 29 254,00 zł na realizację projektu pt. „Moja mała ojczyzna”. Eko-pracownia, zostanie utworzona w jednej z największych sal w szkole, która będzie odnowiona, wyposażona w multimedialny sprzęt nowe pomoce dydaktyczne, a także zostanie zakupione nowe umeblowanie pracowni. Na jednej ze ścian zostanie umieszczona fototapeta, prezentująca wizytówkę Załęczańskiego Parku Krajobrazowego, czyli łuk rzeki Warty na tle lasu. Dzięki temu dofinansowaniu. zajęcia będą mogły być prowadzone w sposób nowoczesny, zachęcający do aktywnego udziału uczniów w procesie edukacji.
Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II Wielkiego w Załęczu Małym otrzyma dofinansowanie w kwocie 28 583,00 zł na realizację projektu pt „Załęczańskie ekseprymentatorium gimnazjalisty”. Eko-pracownia, będzie stworzona w zmodernizowanej sali gimnazjalnej, zostanie ona wyposażona w stół labolatoryjny, sprzęt multimedialny, nowe pomoce dydaktyczne, dzięki temu sala ma stać się pracownią o nowoczesnym wyglądzie, ale przede wszystkim funkcjonalną salą na potrzeby uczniów. Na jednej ze ścian zostanie umieszona fototapeta z nurtem rzeki Warty, która ma uświadomić uczniom, że woda to nie tylko żywioł, ale piękno wytworzone przez naturę, którą w naszej gminie mamy na wyciągnięcie ręki.