WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Lato, lato, lato czeka, razem z latem - BIBLIOTEKA

[ 2016-06-30 ]
Lato to czas, w którym chcemy wypocząć, oderwać się od codzienności. Najlepszym sposobem na spędzenie tego czasu jest czytanie. To właśnie dzięki książkom można przebywać w innym świecie, odsunąć na bok wszystkie zmartwienia i wejść w magiczny świat wyobraźni.
Jeśli chcemy się zrelaksować wybieramy lektury lekkie, łatwe i przyjemne. Warto wtedy sięgnąć po dobry kryminał. W związku z tym przygotowaliśmy dla dorosłych akcję „Lato z kryminałem”, w ramach, której zachęcamy do wypożyczania w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pątnowie książek wprowadzających w świat tajemnic i zagadek.
Aby promować czytanie wśród dzieci w tym roku wykorzystujemy „Kalendarz nietypowych świąt”.

Zapraszamy więc do biblioteki dzieci na świętowanie.

5 lipca, ”Dzień Psa”.
Wykorzystując zgromadzone w naszej bibliotece książki o tych miłych czworonogach w tym dniu odbędzie się czytanie bajek, których bohaterem jest pies. Dzieci dowiedzą się również wiele ciekawostek np.: jakie są rasy psów, jak psy się zachowują, jakiej pielęgnacji wymagają itp.

19 lipca przypada „Dzień Czerwonego Kapturka”.
Każde dziecko, które w tym dniu przybędzie do naszej biblioteki, może liczyć na kolorowankę, której bohaterką jest dziewczynka w czerwonym kapturku i na lizaka w czerwonym kolorze a także będzie mogło posłuchać tej pięknej bajeczki.

23 sierpnia zapraszamy na „Dzień Włóczykija”.
Ten jeden z milszych dni w kalendarzu świąt nietypowych, wypada w środku wakacji. To dobry dzień na krótką wyprawę albo chociaż na spacer np. do naszej biblioteki. Włóczykij kojarzy się z postacią z serii książek Tove Jansson opowiadających o Muminkach i serialu animowanego z cyklu „Muminki”. Warto chyba ten letni dzień „uczcić” z sympatyczną rodziną Muminków, z którą zapoznamy dzieci podczas uroczystego czytania przygód mieszkańców Doliny Muminków.

Opracowała: Katarzyna Fertała