WAŻNY KOMUNIKAT
        

Aktualności

Trzecie miejsce w województwie dla Gminy Pątnów!

[ 2016-06-13 ]
10 czerwca 2016 roku na zalewie w Opocznie odbyły się XII Zawody Sprawnościowe Drużyn Ratownictwa Powodziowego Obrony Cywilnej Województwa Łódzkiego. Formacje obrony cywilnej rywalizowały w wielu konkurencjach m.in. wiosłowaniu łodzią ratowniczą wraz z podejmowaniem osoby tonącej, budowie wału przeciwpowodziowego, cięciu piłą spalinową, a także musiały wykonać slalom łodzią motorową oraz trafić rzutką do celu z łodzi motorowej.
Gminę Pątnów reprezentowała formacja obrony cywilnej składająca się ze strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej (Paweł Jarząb – dowódca, Krzysztof Środa – ratownik, Tomasz Kucharski i Mateusz Wilk – wioślarze) oraz pracownika Urzędu Gminy w Pątnowie (Tomasz Patyk – sternik).
W rywalizacji wzięło udział 13 drużyn z całego województwa łódzkiego. Po trudnych zmaganiach z pogodą, kiedy jednym drużynom sprzyjało słońce, innym przeszkadzał silny wiatr i deszcz, Gmina Pątnów zajęła ostatecznie trzecie miejsce. Tryumfowali gospodarze z Opoczna zajmując pierwsze miejsce, drugie z kolei przypadło Rawie Mazowieckiej. Czwarte miejsce zajęła Konopnica, piąte Działoszyn i szóste Osjaków. Ponadto startowały formacje z Warty, Grabowa, Zapolic, Poddębic, Uniejowa i Widawy.
Drużyna z Pątnowa udowodniła, że jest nie tylko jedną z najlepszych drużyn w powiecie, ale i w południowej części woj. łódzkiego i od wielu lat utrzymuje się w czołówce, zajmując pierwsze i drugie miejsca. Trzecie miejsce na podium wywalczone zostało po raz pierwszy. Imprezie patronowali wojewoda łódzki Zbigniew Rau, starosta Józef Róg i wiceburmistrz Anna Zięba. Zmaganiom wszystkich drużyn, w tym i naszej obrony cywilnej przyglądał się na miejscu komendant gminny Grzegorz Pietrzyński oraz wójt Jacek Olczyk.
Galeria zdjęć: