WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Kocham Cię Polsko”

[ 2016-05-30 ]
6 maja 2016r. w Publicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Św. Stanisława Kostki w Bieńcu odbył się I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Kocham Cię Polsko”. Głównym jego celem było zainteresowanie uczniów poezją oraz popularyzowanie twórczości o tematyce patriotycznej. W konkursie wzięło udział 51 uczniów z klas 0-III, którzy recytowali wiersze mówiące o miłości do naszej ojczyzny, jej pięknie, a także historii.
Jury w składzie: Pani Barbara Masłowska – kierownik Biblioteki Pedagogicznej Filia w Wieluniu, Pan Jacek Olczyk – Wójt Gminy Pątnów i Pan Jarosław Petrowicz – nauczyciel języka polskiego przyznało nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach.
W kategorii klas 0-I:
I miejsce zajęła Maria Kowal z Zespołu Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II Wielkiego w Załęczu Małym
II miejsce zajął Ksawier Perliceusz z Punktu Przedszkolnego w Popowicach
III miejsce zajęła Emilia Mateja z Punktu Przedszkolnego w Kamionce
Wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Stasiak z PSP SPSK im. Jana Pawła II w Kadłubie, Ksawery Zawadzki z PSP SPSK im. Jana Pawła II w Kadłubie, Wiktoria Olejnik z KSP im. Św. Faustyny Kowalskiej w Drobnicach, Albert Goclik z PSP SPSK im. Św. Stanisława Kostki w Bieńcu, Dominika Borkowska z PSP SPSK w Wierzbiu.
W kategorii klas II-III:
I miejsce zajęła Julia Krzak z Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK im. Św. Stanisława Kostki w Bieńcu
II miejsce zajęła Oliwia Lasota z Zespołu Szkół Samorządowych im. Króla Władysława Jagiełły w Dzietrznikach
III miejsce zajął Filip Pakuła z Zespołu Szkół Samorządowych im. Króla Władysława Jagiełły w Dzietrznikach
Wyróżnienia otrzymali: Kinga Błach z PSP SPSK im. Św. Stanisława Kostki w Bieńcu, Maciej Kosowski z ZSS im. Jana Pawła II Wielkiego w Załęczu Małym, Natalia Pawelec z PSP SPSK im. Jana Pawła II w Kadłubie, Martyna Pecyna z PSP SPSK w Wierzbiu, Julita Sztuka z KSP im. Św. Faustyny Kowalskiej w Drobnicach.
Nagroda specjalna Wójta Gminy Pątnów trafiła do rąk Julii Białek z ZSS im. Jana Pawła II Wielkiego w Załęczu Małym.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.