WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

I OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA ZAŁĘCZAŃSKIEGO ŁUKU WARTY W ROWEROWEJ JEŹDZIE NA ORIENTACJĘ

[ 2016-05-24 ]
21 maja 2016 r. w Załęczu Małym rozegrano I OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA ZAŁĘCZAŃSKIEGO ŁUKU WARTY W ROWEROWEJ JEŹDZIE NA ORIENTACJĘ
Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia, Starosty Powiatu Wieluńskiego Andrzeja Stępnia i Wójta Gminy Pątnów Jacka Olczyka.
Nad sprawnością zmagań czuwał zespół organizatorów i licencjonowanych sędziów orientacji sportowej. Bazą zawodów był ZSS im. Jana Pawła II Wielkiego w Załęczu Małym. Zawody rozegrano w formie jazdy indywidualnej ze startu interwałowego zgodnie z przepisami Polskiego Związku Orientacji Sportowej w RJnO. Pierwsi zawodnicy pojawili się w biurze zawodów już około 8:30 a start na trasę rozpoczął się o godzinie 10.15.
Zawody rozegrano w malowniczych terenach Załęczańskiego Parku Krajobrazowego, który jest najbardziej na północ wysuniętym obszarem jury krakowsko-częstochowskiej z licznymi formami krasowymi, lekkimi wzniesieniami, pokryty lasami sosnowymi, niewielkimi formami skalnymi oraz piaszczystymi ścieżkami. Jak się okazało teren, rzeźba, piaszczyste nieregularne drogi i ścieżki stanowiły nie lada wyzwanie, nie tylko dla początkujących, ale i dla profesjonalistów.
Do zmagań zgłosiło się 9 klubów głównie z południowej części kraju. Byli zawodnicy z Wielunia, Krakowa, Wrocławia, Gliwic, Nabojowej Góry, Zdzieszowic i Załęcza. Do uczestnictwa w mistrzostwach zgłosiło się 108 uczestników, a wystartowało 87 w 15 kategoriach wiekowych. Jest to niezły wynik w porównaniu do Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie sportowej, gdyż tam również startuje podobna liczba uczestników.
Mistrzostwa zorganizowano przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, Starosty Powiatu Wieluńskiego, Wójta Gminy Pątnów, UKS „Załęczak” Załęcze Małe i Stowarzyszenia „KRAS”. Także dzięki hojności sponsorów od uczestników nie pobierano żadnych opłat i obdarowano ich licznymi nagrodami. Na zawodników na mecie czekał ciepły posiłek, napoje i ciasto. Nad zabezpieczeniem tras czuwali strażacy z jednostek OSP Gminy Pątnów, nauczyciele ZSS w Załęczu Małym oraz policjanci z KP w Wieluniu.
Uroczyste zakończenie, wręczenie nagród uświetnił Maciej Łaski – Dyrektor Departamentu Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, Marek Kieler Wicestarosta Powiatu Wieluńskiego, Zenon Kołodziej – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Wieluniu, Jacek Olczyk - Wójt Gminy Pątnów, którzy dokonali dekoracji zwycięzców i wręczyli nagrody.
Mistrzostwa zapisały się w pamięci uczestników jako wspaniałe przeżycie o czym świadczą liczne wypowiedzi i komentarze oraz opinie wyrażane w rozmowach i w internecie. Imprezie patronowali: Radio Ziemi Wieluńskiej, Kulisy Powiatu, Dziennik Łódzki a także promowali TVP Łódź oraz TV Toya.
Wsparcia sponsorskiego udzielili nam: Cementownia Warta S.A Trębaczew, Marszałek Województwa Łódzkiego, firma Graffiti Wieluń, Starostwo Powiatowe w Wieluniu, Gmina Pątnów, PKS Wieluń, MARGONET S.C. Pątnów, Rolpol Romuald Polczyk Wieluń, RBS Lututów, N-SPORT JUSTYNA BORGUL, Majdller Wieluń, Ośrodek Wypoczynkowy Stara Wieś, Korona Candles S.A. Wieluń, Fundacja Dotknij Pomocy. Za ich hojność należą się im szczególne podziękowania w imieniu uczestników co niniejszym czynimy w tym miejscu. DZIĘKUJEMY!
Pliki do pobrania:
Galeria zdjęć: