WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Spotkanie autorskie z Katarzyną Enerlich

[ 2016-05-20 ]
W dniu 17.05.2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pątnowie odbyło się spotkanie autorskie z Panią Katarzyną Enerlich. Na spotkanie przybyli czytelnicy gminy Pątnów.
Katarzyna Enerlich urodziła się 15 lutego 1972 r. w Mrągowie polska pisarka. Studiowała w Olsztynie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim (Wydział Humanistyczny, Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej). Pracowała jako dziennikarka, pracownik informacji turystycznej i promocji miasta oraz opiekunka osób starszych. Obecnie jest twórcą niezależnym. Należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
W wieku 12 lat zadebiutowała artykułem w czasopiśmie dla młodzieży „Płomyk” na temat rodzinnego Mrągowa, a następnie w „Świat Młodych” i „Na Przełaj”. Już jako uznana pisarka publikowała w prasie ogólnopolskiej „Cogito”, „VariArcie”, „Natura i Ty” oraz w „Bluszczu”. Pisarka posiada doświadczenie dziennikarskie. Pracowała i współpracowała z Polskim Radiem Olsztyn, Telewizją Polską, Gazetą Współczesną, Gazetą Olsztyńską, Dziennikiem Pojezierza.
Jest autorką książek: "Czarodziejka jezior", "Czas w dom zaklęty", "Kiedyś przy Błękitnym Księżycu", "Kwiat Diabelskiej Góry", "Oplątani Mazurami", a także serii "Prowincja". Pisarka o pisaniu marzyła od dzieciństwa, teraz pisząc powieści spełnia swe marzenia, a nam czytającym jej książki dostarcza wielu wspaniałych przeżyć. W swoich książkach opisuje uroki Mazur, porusza problemy zwykłych ludzi ich tożsamość i wielokulturowość.
Według opinii uczestników spotkanie przebiegło w bardzo serdecznej, miłej i ciepłej atmosferze, a Katarzyna Enerlich swoim ogromnym wdziękiem oczarowała publiczność, a tym samym przeniosła słuchaczy w świat swoich powieści i losy bohaterów, jednocześnie zachęciła uczestników do przeczytania swoich książek.

Przygotowała: Krystyna Smugowska

Galeria zdjęć: