WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Poetycko, refleksyjnie o pięknie przyrody

[ 2016-04-28 ]
27 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Samorządowych im. Króla Władysława Jagiełły w Dzietrznikach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Piękno i Ochrona Przyrody w Prozie i Poezji”.
Uczestniczyły w nim uczennice klas drugich i trzecich Publicznego Gimnazjum w Dzietrznikach, Pątnowie oraz Załęczu Małym. W bardzo interesujący sposób zaprezentowały poezję polskich poetów – J. Kasprowicza, M. Konopnickiej, J. Kozielskiego, A. Mickiewicza, A. Asnyka oraz W. Szymborskiej.
Swoją oryginalną interpretacją ujęła Komisję Konkursową Anna Madeła, uczennica klasy III Publicznego Gimnazjum w Dzietrznikach i zdobyła pierwsze miejsce. Drugie miejsce również przyznano uczennicy z Dzietrznik – Marcie Ochwatowskiej.
Na trzecim miejscu uplasowały się dwie uczennice – Aleksandra Matusiak z Publicznego Gimnazjum w Pątnowie oraz Oliwia Kowal z Publicznego Gimnazjum w Załęczu Małym.
Laureatów nagrodzono ciekawymi książkami, a pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy.
Nagroda specjalna Wójta Gminy Pątnów za wyjątkową, ciepłą interpretację utworu A. Mickiewicza trafiła do rąk Marty Ochwatowskiej.
Cieszymy się, że uczniowie naszej Gminy lubią poezję i tak pięknie ją recytują.
Wszystkim uczestnikom i ich opiekunkom życzymy dalszych sukcesów i kolejnych głębokich przeżyć związanych z odkrywaniem piękna przyrody w literaturze.
Konkurs odbył się w ramach prowadzonego przez naszą szkołę projektu "W ZGODZIE Z NATURĄ – MOJA WYMARZONA EKOPRACOWNIA - 2015".
Organizatorami przedsięwzięcia były Panie - Milena Caban oraz Alicja Stasiak.