WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Teatr to świetna zabawa

[ 2016-04-28 ]
W ZSS w Dzietrznikach od września 2015r. działa szkolne koło teatralne pod nazwą Teatrzyk Maleńki. Skupia uczniów kl. V-VI, którzy chcą bawić się w teatr. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.
Uczniowie rozwijają swoje zainteresowania, kształcą wyobraźnię, doskonalą mowę, zwiększa się ich poczucie własnej wartości. Bardzo chętnie przedstawiają scenki o różnym charakterze, wyrażając emocje poprzez ekspresję językową i ruchową.
W październiku uczniowie mieli możliwość obejrzenia spektaklu pt. „Tajemniczy ogród” w Teatrze im A. Mickiewicza w Częstochowie. Spotkali się z profesjonalną grą aktorów, a także uczestniczyli w dwugodzinnych warsztatach. Poznali teatr od kulis, dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat przygotowania spektaklu, wykorzystania rekwizytów. To było dla nich bardzo ciekawe doświadczenie.
Swoje obserwacje mogli wykorzystać, przygotowując ciekawe przedstawienie na motywach znanych baśni („Królewna Śnieżka”, „Kopciuszek”). Humorystyczna, uwspółcześniona wersja baśni miała charakter dydaktyczny, uczyła, że warto dbać o higienę.
8 kwietnia przedstawienie obejrzały przedszkolaki, a 12 kwietnia- uczniowie klas I-IV.
Tańcząca babcia, zabawne krasnoludki, książę, który ratował królewnę, wykonując sztuczne oddychanie, oraz pozostali aktorzy rozbawili publiczność. Gromkie brawa i szczere uśmiechy widowni były wspaniałą nagrodą dla ,,małych aktorów”.
Wprowadzenie dzieci w świat sztuki poprzez zabawy teatralne przynosi im wiele korzyści, jest również okazją do wspaniałej zabawy, dającej wiele satysfakcji.