WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Współpracujemy z instytucjami na terenie gminy Pątnów

[ 2016-03-24 ]
22 marca 2016r. przedszkolaki z Dzietrznik wzięły udział w wycieczce do Pątnowa. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Urzędu Gminy Pątnów, Gminnej Biblioteki Publicznej, Banku Spółdzielczego oraz Urzędu Pocztowego. Godzinny pobyt w urzędzie rozpoczął się od wizyty w Urzędzie Stanu Cywilnego, następnie dzieci zwiedzały inne pokoje i z zainteresowaniem słuchały ciekawostek dotyczących pracy urzędników. Przedszkolaki szczególnie zainteresowane były specyfiką pełnienia roli włodarza gminy. Wójt opowiedział dzieciom o swojej pracy i rozdał wszystkim słodycze- zajączki wielkanocne. Wizytę zakończyliśmy pamiątkowym zdjęciem wykonanym w sali konferencyjnej.
W bibliotece zostaliśmy serdecznie przyjęci przez panią Katarzynę Fertałę, która opowiadała dzieciom o tym, jak ważne jest czytanie książek, o ich szanowaniu. Pani Kasia chętnie odpowiadała na pytania zadawane przez przedszkolaków. Na koniec wszystkim przyszłym czytelnikom wręczyła kolorowe zakładki do książek.
Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Banku Spółdzielczym. Na miejscu czekała już pani kierownik banku, która serdecznie nas powitała, następnie opowiedziała o pracy swojej i innych pracowników banku. Z zaciekawieniem słuchaliśmy tych opowieści. Przedszkolaki miały możliwość przeliczenia prawdziwych banknotów i to chyba wzbudziło najwięcej emocji. Małych klientów pani kierownik poczęstowała słodkimi niespodziankami. Myślimy, że warto już najmłodszych przedszkolaków wprowadzać w świat finansów, gdyż idea mądrego gospodarowania pieniędzmi zaowocuje w przyszłości trafnymi decyzjami finansowymi.
Przedszkolaki odwiedziły również Urząd Pocztowy w Pątnowie w celu poznania pracy na poczcie i wyrabiania szacunku do pracy ludzi w różnych zawodach. Dzieci zapoznały się z wyglądem poczty i jej wyposażeniem. Poznały różne rodzaje listów, wzbogaciły słownictwo o zwroty: awizo, przesyłka. Przedszkolaki utrwaliły znajomość swojego adresu.
Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie.

 

Galeria zdjęć: