WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

 Spotkanie z twórczynią ludową – Edwardą Lach

 2016-03-23    
Gminna Biblioteka Publiczna w Pątnowie w dniu 21.03.2016 r. gościła cenioną twórczynię ludową Panią Edwardę Lach, instruktora artystycznego Zespołu Folklorystycznego w Popowicach, która kieruje, opiekuje się zespołem, przygotowuje do występów.
Pani Edwarda Lach przybliżyła wszystkim zebranym uczniom kl. VI Szkoły Podstawowej w ZSS im. Wł. St. Reymonta w Pątnowie temat: „Tradycje i obrzędy wielkanocne”.
Spotkanie takie, to doskonała okazja do poznania przez młodzież tradycji i obrzędów ludowych związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Pani Edwarda zaprezentowała swoje wytwory sztuki ludowej. Były to wycinane, kolorowe serwetki, przepiękne pisanki wykonane różnymi technikami, dekoracja palm, wykonanie kolorowych kwiatów z bibuły. Wszyscy zebrani w GBP w Pątnowie mogli usłyszeć o tradycjach i obrzędach wielkanocnych naszego regionu.
Uczestniczącym podobało się spotkanie na twarzach widać było radość, zadowolenie i wprowadziło wszystkich zebranych w nastrój świąteczny, tych pięknych Świąt Wielkanocnych.
Galeria zdjęć: