WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Z życia przedszkola w Dzietrznikach – Wiem, co jem

[ 2016-03-11 ]

„Wiem, co jem” to nie tylko tytuł  popularnego programu telewizyjnego, ale także blok tematyczny realizowany w przedszkolu.  O zdrowym żywieniu powinniśmy uczyć dzieci już od najmłodszych lat i właśnie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnego świata oraz w trosce o zdrowie najmniejszych właśnie to czynimy. Maluszki poznały piramidę zdrowego żywienia, nazywały zdrowe i niezdrowe produkty. Wiersz „Witaminowe abecadło” pozwolił dzieciom poznać znaczenie witamin dla naszego organizmu. Aby utrwalić zdobytą wiedzę przedszkolaki  przygotowały śniadanie złożone tylko ze zdrowych produktów. Dzięki pomysłowości rodziców na kanapkach pojawiły się misie, dinozaury i motylki  wykrojone z żółtego sera i wędliny, to wszystko okraszone było plasterkami ogórków, pomidorów, rzodkiewek i jajek.
Panie wychowawczynie przygotowały zdrowy koktajl z maślanki, truskawek, kiwi i bananów. To było naprawdę pyszne śniadanie. Uwieńczeniem działań było upieczenie  przez przedszkolaków i  degustacja chleba z mąki orkiszowej.

Galeria zdjęć: